Ankiros - Turkcast Fuarı'na Katılım
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Avrasya’nın en büyük metalürji fuarı olan, ANKIROS/TURKCAST Fuarları 6 -8 Ekim 2022 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ‘ın açılış konuşmasını yaptığı fuara çok sayıda yerli ve yabancı firma katılmış bulunuyor.  Fuara  yaklaşık 20 İran firmasının yanı sıra çok sayıda İranlı ziyaretçi de katılım sağladı.  Fuara Derneğimizden Başkanımız Saeid Mohammad Jan ile birlikte İSİAD Sayman Üyemiz Emin Kermani, İstişare Kurulu Üyemiz Mehdi Culazade ve Yönetim Kurulu Yedek Üyelerimizden Omid Eromi katıldılar.  Ayrıca İran Ticari Ateşesi Sn. Caferi ve beraberinde Sn. İsazade  Başkanımızla birlikte fuar ziyaretinde yer aldılar.

Sayın Bakan Mustafa Varank, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle hammadde teminini dışarıdan sağlamanın yanı sıra içeriden de çözmeye çalıştıklarını, komşu ülkelerden de ithalata yöneldiklerini  belirtti.  Ayrıca, Başkanımız Jan Bey, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sn. Hasan Büyükdede ile ayaküstü sohbet ederek gündemi değerlendirdiler.

Söz konusu fuara çok sayıda İranlı firma ve ziyaretçinin katılım sağlaması,  bu alanda büyük bir ticari potansiyel bulunduğunun göstergesidir.   

Fuarın son gününde, İstişare Kurulu Üyemiz Sn. Mehdi Culazade  ve TİSİAD Eski Başkanımız Sn.Hamid Kian Başkanımız Jan Beyle birlikte  tekrar fuarı gezdiler.  Bir çok değerli üyemiz de söz konusu fuara katılmış olup, derneğimizin  fuar hakkında bilgilendirmede bulunmasından dolayı da Başkanımıza teşekkür ettiler.

Fulya Mahallesi, Büyükdere CD. Osman Bey Apt.
No: 52 K.3 D.6 Mecidiyeköy | İstanbul

+(90) 212 – 217 60 20  pbx

info@tisiad.org | © 2016 Tisiad - Tüm Hakları Korunmaktadır