Başkanın Mesajı
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Değerli Üyelerimiz ve İş İnsanlarımız,

Derneğimiz, 2001 yılında Türkiye’de yerleşik Türk ve İranlı İş insanları tarafından bakanlık onayı ile kurulmuştur. TİSİAD Türk ve İran firmaları arasındaki ticari ilişkileri geliştirmeyi, ticaret hacmini yükseltmeyi hedef edinmiş ve yıllardır Türkiye’de yaşayan üyelerin kurduğu güçlü ve şeffaf bir işbirliği platformudur. Derneğimiz, köklü ve alanında güçlü kuruluşları çatısı altında toplayarak, yıllardan beri İran ile Türkiye pazarında karşılıklı olarak ticaret hacmini artırmıştır.  İki ülke pazarında ticari ilişkileri sağlayan ve geliştirebilen tek resmi dernek olma onuru taşımakta olup ve bu doğrultuda halen çalışmalarına devam etmektedir.    

Türkiye-İran arasında devam eden ikili ticaretin ivme kazanabilmesi için kısıtlama yapan uygulamaların kademeli olarak kaldırılması ve iki ülke arasındaki ticaretin yeniden yüksek seviyelere çıkması arzusundayız.

Bu kapsamda, tüm deneyim, bilgi ve yatırımlarımız ile iki ülke arasında konulan ticari hedefe ulaşabilmek için birleştirici güçlerinden biri olmayı amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda ve tüzüğümüz kapsamında, tüm değerli sanayicilerimiz, iş insanlarımız ve her alanda faaliyet gösteren değerli üyelerimizi bu kutsal görevde işbirliğine davet ediyorum.  Her türlü desteğinizin gücümüze güç katacağını ve bizleri daha ileriye taşıyacağını belirtmek isterim.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD’19 salgını nedeniyle yaklaşık iki yıldır daralan faaliyetlerimize, normalleşmeyle birlikte yeniden başlamış olmanın heyecanı içindeyiz.  Büyük bir enerji ve inançla, tüm kamu kurumlarının ve ticari sektördeki sivil toplum kuruluşlarının desteği ile ayrıca üyelerimiz yanısıra yönetim kurulumuzla kol kola birçok yeni başarılara birlikte imza atacağız. 

Bu yeni süreçte tüm üyelerimizin katılımını ve katkılarını bekliyoruz.

Saygılarımla,

Saeid Mohammad JAN

TİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı

Fulya Mahallesi, Büyükdere CD. Osman Bey Apt.
No: 52 K.3 D.6 Mecidiyeköy | İstanbul

+(90) 212 – 217 60 20  pbx

info@tisiad.org | © 2016 Tisiad - Tüm Hakları Korunmaktadır