TARİHÇE
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Türk İran Sanayici ve İş Adamları Derneği, 2001 yılında, Türkiye’de yerleşik, Türk ve İranlı Sanayici ve İşadamları tarafından, Bakanlık onayı ile kurulmuştur.

Derneğimizin kurulduğu yılda Türkiye ve İran arasındaki ticaret, beş yüz milyon Amerikan Dolarına kadar gerilemiş, iki ülkenin ticari ilişkileri son derece zayıflamıştı.

Yine o tarihlerde iki ülke arasında uçak seferleri karşılıklı günde bir kez yapılmaktaydı ve ülkeler arası turizm, iki tarafın da üzerinde durduğu bir konu değildi.

Derneğimizin kurucuları bu tablonun değişmesi ve iki ülke arasındaki ticari bağların güçlenmesi için bir araya gelmişlerdir. Türkiye-İran arasındaki ticaret hacminin büyümesi için ortak işbirliği fırsatlarını değerlendirmişler, gerek resmi kurum ve kuruluşlar, gerekse her iki ülkenin de önemli sanayici ve işadamları vasıtasıyla ilerleme kaydetmişlerdir.

Tamamen üyelerinin bağışları ile faaliyetlerini yürüten Derneğimiz önümüzdeki yıllarda, ortaya koyduğu vizyon doğrultusunda çalışmalarını hızlandırarak sürdürecektir. 

 

 

 

 

Fulya Mahallesi, Büyükdere CD. Osman Bey Apt.
No: 52 K.3 D.6 Mecidiyeköy | İstanbul

+(90) 212 – 217 60 20  pbx

info@tisiad.org | © 2016 Tisiad - Tüm Hakları Korunmaktadır